PROČ S NÁMI

aneb, kdo Vás bude provádět?

Ahoj, já jsem Verča a řeknu Vám, proč jsem se stala průvodkyní po Praze a co mne na Praze fascinuje...

Pocházím ze Západních Čech, ale můj táta koupil u Prahy malou chatu, na kterou jsme v létě jezdili. On byl ten, kdo mě vzal do centra Prahy objevovat krásy Starého města, Hradčan a Malé Strany či se koupat do Podolí nebo si udělat piknik na Vyšehradě. 

Tak jako tátovi, i mne Praha učarovala a hned po maturitě jsem sbalila kufr a odjela bydlet na chatku, abych byla Praze co nejblíž. 

Začala jsem metropoli vnímat jinýma očima a našla si svoje oblíbená místa. Některá byla turistická a jiná by zas běžný návštěvník nenašel. Získala jsem práci v cestovní agentuře, pročetla  spousty knih o Praze i české historii a přihlásila se na průvodcovský kurz.

Zanedlouho jsem se stala licencovanou průvodkyní Prahy a letos tomu bude patnáct let, co pracuji v oboru cestovního ruchu, který jsem ještě při práci dálkově vystudovala na vyšší odborné škole.

Miluju cestování, ale nesnáším špatné služby a nudné prohlídky. Proto Vám prahu ukážu tak, jak bych ji sama chtěla zažít a poradím Vám, jak se vyhnout turistickým pastím.  A jestli Vás zajímá, kde jsme fotili tyto zajímavé fotky, rezervujte si s námi tuto prohlídku.

Provádění je mým posláním, a proto spolupracuji pouze s kolegy, kteří uznávají stejné hodnoty jako já. A tak, jak řekl jednou můj tatínek, to, co dělám není práce, ale koníček. A já se s Vámi o něj ráda podělím a budu se na Vás těšit spolu s kolegy na našich prohlídkách!

Veronika Magdalena Jonczy, DiS., 

majitelka webu DoPraglu.cz , cestovní agentury Prague Live Guide , autorka blogu Bohemian Lady 

Seznamte se

Jsou vzdělaní, energičtí, entuziastičtí a svoji práci dělají s láskou! O kom je řeč? Přeci o našich průvodcích!

NAŠE TÚRY JSOU PRO JEDNOTLIVCE I CELOU RODINU

Všechny prohlídky jsou testovány! Jak na dospělých, tak na dětech! Ano, správně, i na těch vlastních! Ráda bych Vám představila mého  muže Marka..

Praha je moje srdcovka už od dětských let. Jsem sice kluk z Moravy, ale do "Práglu" jsem za svým strýcem a tetou jezdil už jako kluk a pokračoval i jako středoškolák, který si zde přes léto přivydělával na různých brigádách a ve volném čase se toulal po Praze a objevoval její zákoutí. 

Opravdovou lásku k hlavnímu městu jsem ale objevil ve chvíli, kdy jsem zde začal studovat vysokou školu. Od té doby jsem už Prahu neopustil. Myšlenku, že bych mohl Prahu představovat i ostatním mi vnukla moje manželka Veronika, která mi ukázala, jak příjemné může být podělit se svými objevy s ostatními i na profesní úrovni

A protože  celý život rád poznávám nové lidi a baví mne s nimi pracovat, přišla mi tato nabídka jako skvělá výzva, jak spojit to, co mám rád, s těmi, které mám rád. Mám tři krásné děti, s nimiž se s manželkou snažíme krásu Prahy sdílet na společných toulkách. 

Proto dokážeme dobře vybrat památky a zajímavosti, jež se budou líbit i Vašim dětem, které na našich túrách zažijí zábavný program a příjemnou formou se i naučí zajímavá historická fakta. 

PRAHOU ZA KAŽDÉHO POČASÍ

o tom, že si Prahu můžete užít za každého počasí by nám mohli povyprávět naši klienti, které provedla naše sympatická průvodkyně Tereza. Aneb jak se říká, není špatného počasí, jen špatně oblečeného turisty! A proto se dobře připravte. Ať je léto nebo zima, s námi na túře Vám bude príma! Na túře si odpočinete na lodi či na obědě!

Tereza je studentkou Mezinárodních teritoriálních studí na Karlově Univerzitě a ve volném čase provádí turisty po Praze, hlídá děti a cestuje do exotických krajů se svým přítelem. A co o ní řekli naši klienti? 

"Naší průvodkyní byla Tereza a byla úžasná. Bylo vidět, že zná Prahu velmi dobře  a poskytla nám informace s velkou zábavou a nadšením. Vzala nás ke všem památkám a dokonce to načasovala, takže jsme viděli speciální střídání stráží ve 12 na Pražském hradě. 

Koupili jsme si kombinaci túry, lodi a oběda, a tak se nám prohlídka i finančně vyplatila. Obědvali jsme v historické restauraci s výběrem mezi několika tradičními českými nebo mezinárodními pokrmy. 

Tereza navrhla jedno z tradičních jídel a výběr nezklamal. Rozhodně doporučujeme rezervovat prohlídku s ní!"

ZAJÍMAVOSTI, KTERÉ JSTE NEČEKALI

Naše průvodkyně Silva je nejen studnice vědomostí a zajímavostí o Praze, ale také máma a tak ví, jak zaujmout děti i dospělé! Se Silvou se rozhodně nudit nebudete a domů půjdete s hlavou plnou nových a zajímavých informací!

"Vydal jsem se na individuální  čtyřhodinovou procházku a byl jsem vyzvednut v centru města, Zažil jsem 4 hodiny zajímavých nových informací, zábavy a i odpočinku, které mě donutí znovu přijít. 

Silvie, velmi okouzlující dáma, Prahu opravdu miluje    a je to vidět i na její práci. 

K tomu ještě ráda chodí svižným tempem, takže si obujte nějaké dobré vycházkové boty a buďte připraveni cestovat ve stoletích historie.  Její angličtina je vynikající a je vysoce vzdělaná. " 

Gervaisi, klient z Noterdamu, (převzato z Trip Advisoru)

NAŠI PRŮVODCI JSOU SYMPAŤÁCI!

A samozřejmě i sympaťačky! 

Na naší průvodkyni Pavlu Vám prozradíme, že má obrovskou trpělivost a provádění je její velká vášeň. Po Praze se prochází i ve volném čase, aby našla nové zajímavosti, které Vám určitě prozradí. Všichni klienti jsou na její túře velmi dobře naladěni. Pavla totiž umí každému zvednout náladu. Na fotce ji najdete podle béžové šály.

"Jsme tak rádi, že jsme si tuto prohlídku rezervovali během našeho pobytu v Praze. Viděli jsme tolik památek a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých faktů. Oběd ve středověké hospodě byl vynikající, místní specialita bylo knedlo vepřo zelo a půllitr piva! Výlet lodí byl velmi relaxační, dostali jsme nápoj a čokoládovou tyčinku a zahřáli se na závěrečnou část pěší prohlídky. Celý den jsme si opravdu užili a určitě bychom vám túru doporučili!" 

Klienti z Itálie, převzato z Trip Advisoru

JE LIBO SI TROŠKU ZAKLUSAT?

Boříme mýty. Prohlídka Prahy nemusí být jen pěšky, busem, autem nebo na kole.. Co takhle si trošku zaběhat? Jako první jsme v Čechách přišli s projektem Czech Running Tours a spojili se s Davidem, velkým běžeckým nadšencem  a pořádáme i běžecké túry!

David samozřejmě provádí i za chůze, ale běžecké túry jsou prostě jeho srdcovka! A nebojte se, že mu nebudete stačit, David se Vám přizpůsobí! Sami se ho zeptejte, jak zvládl běžet kolem světa či z Prahy do Londýna a ještě při tom vybrat sta tisíce na charitu. A co o něm řekli účastníci prohlídky?

Túra s Davidem rozhodně stála za to. David byl velmi dobře připraven, byl zábavný a uměl zaujmout široké publikum. Během túry nám také řekl spoustu zajímavých vtípků z historie.

Klienti z Velké Británie, zdroj Trip Advisor

Ještě nejste přesvědčeni?